Atrakcje Chorwacja

studenckie imprezy letniePlaża Novalja (ZRCE)

Novalja jest położona na wyspie Pag, jednej z najbardziej imprezowych plaż Europy. Jest no jeden z najpiękniejszych zakątków wyspy. Pomimo, że to małe miasteczko co roku przyciąga tysiące młodych turystów, a to dla tego, że znana jest jako chorwacka Ibiza. ZRCE to plaża znajdująca się jedynie 2,5 km od centrum Novalii. To tutaj odbywają się jedne z najlepszych na świecie festiwali i imprez na plaży, która swoją gorącą atmosferą porwie nawet najspokojniejszych wycieczkowiczów.

 

wyjazdy studenckie letnie

Rejs imprezowym statkiem po Adriatyku – 25€

Jeden z dni wyjazdu uatrakcyjni nam wycieczka rejsowa po Adriatyku. Po wejściu na pokład poczujemy od razy wspaniałą atmosferę zabawy na wodzie, a wszystko to w pobliżu wyspy KRK. Sam kapitan statku serdecznie zaprasza bezpłatnie do spróbowania miejscowych trunków przy barze pokładowym. Cały rejs umili nam DJ grając muzykę dopasowaną do imprezowej atmosfery wydarzenia.

 

jeziora plitwickieWycieczka i zwiedzanie Jezior Plitwickich – 35€

Park Narodowy w skład którego wchodzą Jeziora Plitwickie jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. To właśnie dlatego zostały wpisane jako dziedzictwo na listę UNESCO. Do Parku możemy dostać się czterema wejściami przez, które w sezonie przechodzi kilka tysięcy wycieczkowiczów. 16 jezior połączonych prawie 90 wodospadami możemy zwiedzać w różnoraki sposób. W zależności od naszych predyspozycji przygotowane są trasy piesze, niewielkimi statkami pasażerskimi oraz pociągami drogowymi. Najkrótszą trasę pokonamy w ciągu 2 godzin, natomiast na najdłuższą musimy poświęcić nawet 8 godzin wędrówki. Pomimo tak długiego zwiedzania w Parku niedozwolone jest biwakowanie, rozpalanie ognisk czy też łowienie ryb.

 

wakepark pagWyciąg Wakeboardowy wraz ze szkoleniem

Na plaży Novalja możecie, w każdym momencie skorzystać z wyciągu wakeboardowego. Pięciomasztowy wyciąg postawiony na morzu o długości 600m sprawia, że nawet doświadczeni wakeboarderzy znajdą tu coś dla siebie. Specyfika zatoki sprawia iż pomimo położenia na otwartym akwenie jest tu cały czas spokojna woda co sprawia, że pływanie daje jeszcze większą przyjemność szczególnie dla stawiających pierwsze kroki w tej rozwijającej się w bardzo szybkim tempie dyscyplinie.

 

Wycieczka do Zadaru – 20€ (bez biletów wstępu)

Zadar jest to piąte co do wielkości miasto Chorwacji. Stolica gospodarki oraz turystyki Dalmacji, jako zabytkowe miasto stawiana jest na równi z Dubrownikiem czy Wenecją. Turyści odwiedzają to miasto od ponad 100 lat. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest Muzeum Archeologiczne, w którym oglądniemy zbiory z czasów starożytnych oraz średniowiecza. Możemy zwiedzić tu również Stare Miasto otoczone murami i licznymi wieżyczkami sprawiające niesamowite wrażenie. W Zadarze mieście znanym z wiśniowego likieru Maraschino zobaczymy również:

 

 • Ruiny budowli rzymskich
 • Kościół św Donata
 • Katedra św Anastazji
 • Kościół św Tomy
 • Budynek straży miejskiej
 • Brama Porta Terraferma
 • Klasztor Franciszkanów
 • Arsenał
 • Place barokowe
 • Ratusz
 • Kościół św Szymona

 

 

Wycieczka do Splitu i Trogiru – 25€ (bez biletów wstępu)

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. Ponad 1700 letnie miasto posiada liczne zabytki i niezapomniane widoki. Split oprócz wielu arcydzieł architektury posiada również nowoczesne budowle takie jak stadion Poljud. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji tego miejsca dlatego też przez wielu uważane jest za największy skarb Chorwacji.

Trogir jest miastem portowym znajdującym się w środkowej Dalmacji u wybrzeża Adriatyku. Liczba mieszkańców to około 11 tys. Trogir połączony jest podnoszonym mostem z wyspą Ciovo. Oprócz takich zabytków jak Brama Lądowa, Pałac Stafileo, Katedra św Wawrzyńca czy Pałac Cipiko miasto znane jest również z co dorocznego koncertu tenorów, a to dzięki urodzonemu w nim Vinco Coce.