Atrakcje

COSTA BRAVA

costa brava- zatokacosta brava wodacosta brava - plazaCosta Brava czyli ?dzikie wybrzeże? jest najpopularniejszym celem wakacyjnych wycieczek nie tylko Hiszpanów, ale wszystkich Europejczyków przyjeżdżających do Hiszpanii. Położony w północno-wschodniej części kraju region w całości wypełniony jest przepięknymi widokami, obfitującymi w skalne urwiska i malownicze zatoki. Będąc na wakacjach na Costa Brava z pewnością należy skorzystać z kąpieli słonecznych oferowanych przez piaszczyste plaże położone nad turkusowo czystym morzem.

Mieszkańcy Costa Brava są typowymi Hiszpanami, gorący i ogniści o iście piekielnych charakterach potrafią zadbać o turystów zapewniając im stałe urozmaicenie oparte o najwyższą jakość obsługi.

LLORET DE MAR

lloret de mar - zameklloret de mar - przystanlloret de mar - bulwarMiejscowość jest znana jako centrum rozrywkowe Costa Brava. Liczne cluby i dyskoteki przyciągają młodych ludzi jak magnes, wieczorem można tu spotkać obywateli całej Europy bawiących się na jednym parkiecie.

A w dzień, prócz plażowania, warto poświęcić chwilę na zwiedzenie zabytkowe gotyckiego kościoła z XV wieku, budowli unikatowej ze względu na szczególną formę dachu, zbudowaną z kolorowych dachówek.

Dla wszystkich Księżniczek i Książąt, atrakcja główna miasteczka, położony na skale, jeden z niewielu istniejących na świeci, prywatny zamek z 1929 roku.

Innymi zabytkami, których nie możemy ominąć jest na pewno cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej recesji. Nie zapomnijmy zobaczyć pięknego pomnika żony rybaka oraz ogrodów św. Klotyldy.

BARCELONA – 25 Euro (nie zawiera ceny biletów na Camp Nou)

barcelona - katedra sagrada familiabarcelona camp noubarcelona nocaKtóż nie słyszał o Barcelonie, ?Barca do boju!?, ale nie tylko tym może się to miasto poszczycić.

Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii, założone w starożytności jako kolonia rzymska rozwinęło się w dużą aglomerację miejską, urzekającą połączeniem tradycyjnych wzorców z nowoczesnymi stylami. Niepowtarzalny styl miasta przejawia się w jego licznych zabytkach.

Podczas wycieczki warto zobaczyć m.in. najsłynniejszą aleję miasta La Rambla, która nigdy nie śpi, z przepiękną gotycką starówką, Barri G?tic czyli dzielnicę gotycką, przenoszącą w przeszłość oraz Katedra Sagrada Familia, która nigdy nie została ukończona

A wracając do Barcy nie można pominąć wizyty na stadionie Camp Nou i w muzeum FC BARCELONA, co jest obowiązkiem każdego szanującego się kibica piłki nożnej.

ANDORA – 35 euro

andora - miastoandora - goryandora - kosciolAndora jest jednym z najmniejszych państw Europy. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 453km kwadratowe. Jednak nie umniejsza jej to wartości turystycznej. Największym bogactwem jest jej niepowtarzalna natura. Udając się na wycieczkę w Pireneje, możemy zaczerpnąć świeżego powietrza, spokoju i ciszy, a nawet może uda się nam dostrzec wolno wędrujące tam konie. Wśród otaczającej scenerii gór; kamieniołomów, lasów, jezior i stawów turyści mogą się poruszać po poprowadzonych dla nich ścieżkach i trasach.

REJS STATKIEM IMPREZOWYM – 35 euro

Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava do najpiękniejszych jego zakątków na trasie: Lloret de Mar – Tossa de Mar. Turkusowe morze, romantyczne zatoki, słońce, piękne plaże, gorący piasek i czysta woda ? tylko pomarzyć. Półtoragodzinny rejs statkiem z gorącymi rytmami, drinkami, możliwością pływania po środku morza w krystalicznie czystej wodzie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Bierzcie ręczniki, kąpielówki i ruszamy.

MARINELAND WATER PARK & MARINE ZOO – 25 euro

Jeden z największych parków wodnych w Europie, oferujący ponad 20 atrakcji, zjeżdżalni, basenów oraz delfinarium. Nie ma co wiele mówić, dużo wody i super zabawa!!!

ClubCARD, czyli wejściówka na 6 imprez – 25 Euro (pojedyncze wejście kosztuje ok. 15 Euro)